Nachádzate sa tu

Šiesty deň novény k bl. Zdenke Schelingovej

Kategória: 

PrílohaVeľkosť
PDF icon siesty_den.pdf268.41 KB
„Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova.“ (Lk,1 38) „Hľa, tvoja matka!“ A od tej hodiny si ju učeník vzal k sebe. (Jn 19,27)

Vzťah k Panne Márii

Myšlienky zo zápisníka sestry Zdenky:

Podľa príkladu Panny Márie máš byť dennodenným, ustavičným „fiat“, a tak obnovovať a nosiť jeho vtelenie vo svojom srdci. Kto žije z Boha, ten duchovne počal Slovo skrze vieru, porodil ho i živil konaním dobrých skutkov. Zrodiť v sebe Boha je veľkou úlohou duše. Aká hodnotná je duša, čo žije v tomto duchu poslušnosti. Vtedy aj jej priemerné skutky sú sväté. Prestáva u nej obyčajný, bezvýznamný život. Náš život má byť dokonalé „áno“, ktorým sa celkom dávame Bohu. „Áno“, ktorým úplne priľneme k Bohu. Veľká jednoduchosť iných udivuje a strháva ešte viac ako to, čo je komplikované. Mária, Matka ušľachtilej lásky, nauč ma milovať Ježiša.

 Modlitba:

Pane Ježišu, obetavý postoj tvojej Matky Márie zaujal dušu sestry Zdenky, preto sa k nej utiekala s úprimnosťou svojho srdca a usilovala sa ju nasledovať v ochotnom plnení tvojej vôle. Na jej príhovor udeľ aj nám detinskú dôveru a lásku k tvojej Matke, ktorá je najistejšou cestou k tebe, lebo ty si Boh a žiješ a kraľuješ na veky vekov.Amen.

 Sláva Otcu…

Blahoslavená Zdenka, naplnená láskou k Panne Márii, oroduj za nás!