Nachádzate sa tu

Žiaci z Ružinova pri bl. Zdenke

Kategória: 

Čas Adventu využili aj žiaci zo Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave na duchovnú obnovu pri bl. Zdenke Schelingovej v Podunajských Biskupiciach

V utorok 11. decembra 2018 prišlo o 9.00 h do Kostola Povýšenia Svätého kríža v Podunajských Biskupiciach 24 žiakov piateho ročníka s katechétkou  a triednou učiteľkou zo Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Ružinove na duchovnú obnovu. P. Šaradin Peter CM. Ešte pred svätou omšou niektorí žiaci pristúpili k sviatosti zmierenia. Pri svätej omši sa deti zapájali čítaním i miništrovaním. Po svätej omši si pozreli prezentáciu o bl. Zdenke, zapísali sa do pamätnej knihy i pokúpili si devocionálie ako vianočné darčeky pre svojich najbližších. Potom sa za daždivého počasia odobrali na miestny cintorín do Zátišia bl. Zdenky Schelingovej.

 

Štvrtok 13. decembra prišla na deviatu hodinu druhá skupina piatakov, 20 detí z tej istej školy so svojou  katechétkou a triednou učiteľkou. Novokňaz P. Dominik Pavol CM, po vyslúžení sviatosti zmierenia deťom slávil svätú omšu, pri ktorej deti boli aktívne. V homílii im priblížil život mučenice sv. Lucie i bl. Zdenky Schelingovej. Na záver všetkým udelil novokňazské požehnanie. Po svätej omši sa deti posilnili desiatou, zapísali sa do pamätnej knihy, pozreli si prezentáciu o živote bl. Zdenky a potom  sa presunuli na cintorín do Zátišia bl. Zdenky.