Nachádzate sa tu

Modlitba k Márii

Kategória: 

V Zápisníku bl. Zdenky je aj modlitba k Márii, k Nepoškvrnenej Panne s prosbou: Nepoškvrnená Panna, daj nám Ježiša, daj nám lásku!

 Nepoškvrnená Panna, ktorá vábiš panny vôňou svojich čností, buď nám nielen Kráľovnou a vzorom, ale aj mocnou orodovníčkou. A ukáž, že si nám Matkou. Ty preslávny príklad života zmieru, ku ktorému máme šťastie byť povolané.

 Ty, ktorá si tak vrúcne praješ, aby sme milovali Ježiša, odhaľ nám svoje tajomstvá Lásky!

 Nikto tak nepoznal Ježišov vnútorný život, život jeho Srdca, ako práve ty. Ty si vnikla do vznešeného Srdca svojho božského Syna. Jasne si videla jeho myšlienky, hnutia a city. V tvojom srdci sa odzrkadľovali ťahy Srdca tvojho božského Syna. Ukáž nám preto len tvoje srdce a tak spoznáme aj Srdce Ježiša. Zmocnila si sa Ježišovho Srdca, aby si nám ho darovala. Zmocni sa i našich sŕdc a daruj ich Ježišovi.

 Najčistejšia Panna, ty si sa pred ľuďmi uchýlila ako nepoškvrnená holubica do najsvätejších Ježišových rán. Pros svojho Syna, aby nás spolu s tebou prijal do hlbokej rany svojho Srdca.

 Rozpamätaj sa, najsladšia Panna, aj na poslednú večeru a na Kalváriu! Rozpamätaj sa na duše plné túžby, ktoré nás už predišli do neba a tam ťa prosia, aby si orodovala za nás. Rozpamätaj sa na všetkých, ktorí budú za nimi nasledovať. A rozpamätaj sa na nás v kráľovstve svojho božského Syna! 

Nepoškvrnená Panna, daj nám Ježiša, daj nám lásku!