Nachádzate sa tu

Akadémia

Kategória: 

PrílohaVeľkosť
PDF icon akademia-zdenka.pdf519.99 KB
Akadémia k 60. výročiu úmrtia bl. Zdenky

          Drahí bratia a sestry, pri príležitosti 60. výročia mučeníckej smrti blahoslavenej Zdenky,  ktorá vyrástla na pozadí dejín ako svedok nekonečnej Božej lásky v službe Bohu a človeku až do krajnosti, chceme spoločne ďakovať za dar jej posolstva, ktoré je stále aktuálne a živé a prosiť ju, aby zapálila v nás taký oheň lásky, ktorým ona sama horela, aby sme s radosťou a nadšením prežívali svoje kresťanské povolanie.  

/PIESEŇ „V srdci kňaza “/

  V srdci kňaza   

  1. V srdci kňaza sprítomnený, Ježiš v rukách tyrana.Mojim plánom zachránený, pre teba som stíhaná.Píšem svoju záväť lásky, to je moje priznanie, moja tvár bez jednej vrásky a môj život ako vyznanie.
  2. Verím, že si tu, aj keď oči vidia tmu,preto teraz Ty mi silu daj, nikdy ma neopúšťaj,ani v tomto väzení, veď som plná nádejí,že ten krik, čo robí stráž zničí láska, čo je v nás.
  3. Na kríž pribitý, v mojej dlani ukrytý,v Božskom Srdci schúlená, Jeho Láskou kúpená,v čase búrok, v čase tmy, bol si Slnkom záhadnýmmoje telo strýznené čaká smrť a vzkriesenie. 

        „Nik nemá väčšej lásky ako ten, kto položí život za   svojich priateľov. Ja som Vzkriesenie a život"...

  1.  Sestru Zdenku stretávali jej súčasníci na röntgenologickom oddelení v Štátnej nemocnici v Bratislave. Bola najskôr laborantkou a neskôr asistentkou.  Sestra Zdenka mala vzácny dar, „charizmu rehoľnej ošetrovateľky“, čím si hneď získala priazeň spolupracovníkov i pacientov. Svoje profesionálne poslanie chápala a prežívala ako dôsledné uskutočňovanie príkazu lásky k Bohu i blížnemu a úprimne sa snažila o dokonalosť. Žila v duchu Kristovej výzvy: „Kto chce ísť za mnou, nech zaprie sám seba, vezme svoj kríž a nasleduje ma!“ ...