Nachádzate sa tu

Prvý deň novény k bl. Zdenke Schelingovej - pozývame Vás pripojiť sa k nám svojimi úmyslami

Kategória: 

PrílohaVeľkosť
PDF icon prvy_den.pdf271.39 KB
„Pán je so mnou a pomáha mi, nemusím si všímať svojich nepriateľov.“ (Ž 118,7) „Kto ostáva vo mne a ja v ňom, prináša veľa ovocia; lebo bezo mňa nemôžete nič urobiť.“ (Jn 15,5)

Dobrý úmysel a sila pre apoštolát

Myšlienky zo zápisníka sestry Zdenky:

Ráno si urobím predsavzatie: Zabúdať celý deň na seba vo všetkom, ale viac pamätať na druhých. Táto poníženosť je zdrojom sily. Môj apoštolát bude účinný nie mierou vonkajšej činnosti, ale mierou svätosti, ku ktorej budem smerovať. A úprimne budem hľadať, čo by som mu mohla dať zo seba, a nie z iných, aby som ho tak ešte viac milovala. Lebo moje dary by mali malú cenu, keby nenašiel medzi nimi najprv mňa, oslobodenú od všetkého. Celou dušou treba dospieť do takého stavu, aby predmetom lásky bol iba Ježiš. Nechcem byť dobyvateľkou duší prv, kým ma celkom nezískal Boh. Vždy sa chcem iba s ním spájať, lebo On ma musí celú zaujať.

Modlitba:

Pane Ježišu, ty si dal sestre Zdenke milosť, aby sa viac upriamovala na iných ako na seba a usilovala sa o osobnú svätosť. Vedela, že nemôže účinne pôsobiť na iných, pokiaľ ju ty sám neprenikneš celú. Na jej príhovor aj nám daj milosť žiť v pokornej závislosti na sile tvojej milosti a s tebou znášať ťažkosti života, lebo ty si Boh, ktorý žije a kraľuje na veky vekov. Amen.

Sláva Otcu...

Blahoslavená Zdenka, naplnená láskou k ľuďom, oroduj za nás!